Oświetlenie do kuchni

17.06.2020

Bardziej nowoczesny wygląd nadadzą kuchni źródła światła zamontowane w suficie podwieszanym. Oświetlenie umieszczone nad sufitem sprawia, że wnętrze wydaje się wyższe i bardziej przestronne.
Wybór barwy światła pomiędzy chłodno- a ciepłobiałą zależy głównie od gustu domowników.

Na ogół Polacy preferują ciepłą barwę, gdyż przypomina ona światło tradycyjnej żarówki. Jednak w designerskich wnętrzach warto rozważyć zastosowanie również chłodnej barwy światła, która podkreśli nowoczesny charakter wnętrza, dodając świeżości bielom i pastelom.
Lampy wiszące nad wyspę lub stół


W niemal każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się stół, powinny pojawić się także efektowne lampy wiszące, które rzucają światło punktowe na płaszczyznę blatu. To szczególnie ważne w nieco większych wnętrzach – takich jak na przykład kuchnia połączona z salonem bądź jadalnią. Dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania atmosfera unosząca się we wnętrzu robi się bardziej kameralna – sprzyja rozmowom i wspólnemu spędzaniu czasu, także długo po spożyciu posiłku.Okrągły stół lepiej rozświetlić lampą tradycyjną ze źródłami światła rozmieszczonymi po okręgu. Natomiast stół prostokątny lub blat oddzielający salon i kuchnię korzystniej jest oświetlić lampą podłużną z kilkoma źródłami światła. Ważne: światło musi być skierowane na stół, a nie do góry. Dlatego zwracajmy uwagę na to, w którym kierunku są skierowane źródła światła w wybranych lampach.

Dekoracją wnętrza mogą być także kinkiety, które uwypuklają kolory, piękno tynków lub wnęk. Zastanawiasz się nad powieszeniem na ścianach w salonie kilku obrazów lub zdjęć? Ich urodę pozwoli odkryć stylowy kinkiet obrazowy. Dopasuj go barwą do pozostałego oświetlenia w pokoju – do dyspozycji masz kolory starego złota odpowiednie do klasycznych aranżacji lub barwy chromu, świetnieW jaki sposób można skuteczne doświetlić blat pod szafkami? Najpopularniejsze sposoby to:

– dla tradycjonalistów: oprawy z halogenami, trójkąty z oświetleniem, oprawy świetlówkowe – tego typu rozwiązania dość szybko się przepalają, potrzebują częstych wymian. Zaletą jest niski koszt na początku, ale trzeba pamiętać, że halogeny są pożeraczami prądu,

– dla osób nowoczesnych: oświetlenie LED – wysoka energooszczędność, inwestycja długoterminowa, nieco wyższy koszt początkowego zakupu, ale zwraca się latami ze względu na żywotność i oszczędność na rachunkach za energię elektryczną. Oświetlenie ledowe to:

  • żarówki LED w oprawach – alternatywa dla halogenów
  • punktowe źródła LED – alternatywa dla oprawek punktowych z tradycyjnym źródłem światła
  • taśmy LED w profilach – zestawy LED do liniowego oświetlenia blatu kuchennego, alternatywa dla źródeł świetlówkowych
  • wieńce LED dolne – szklane spody z oświetleniem LED montowane od spodu mebli lub stanowiące jednocześnie ich dno (doświetlają wówczas równocześnie wnętrze szafki)

Wnętrze minimalistyczne z założenia powinno być jasne, dobrze doświetlone oraz przestronne. Istotne jest jednoczesne zastosowanie lampy wiszącej, jak i mniejszego oświetlenia, skierowanego na poszczególne strefy kuchni. sprawdzające się w nowoczesnych salonach.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl